پنج‌شنبه, 19 تير 1399
  • ساعت : ۸:۲:۳۳
  • تاريخ :
     ۱۳۹۳/۰۸/۲۶ 
  • تعداد بازدید : 968
  • کد خبر : ۲۶۹۷
روابط عمومی شهرداری رامسر/شهردار رامسر:متعهد می شویم كه «سرمایه گذاری پدیده » به نفع رامسر تمام شود

شهردار شهر رامسر گفت:همانطوری که بازگشایی بازار سنتی رامسر را با موفقیت انجام دادیم و حق هیچ کسی ضایع نشد در بخش سرمایه گذاری پدیده نیز تعهد می کنیم سرمایه گذاری به صورتی انجام شود که به نفع شهر رامسر تمام شود و شاهد کاهش نرخ بیکاری در این شهر باشیم و این هدف اصلی شهرداری و شورای شهر رامسر است.  

نصرت ا... کوزه گر در گفتگویی اختصاصی با موج شمال گفت:رشد و توسعه هر شهری خصوصا شهرهای گردشگری نظیر رامسر نیاز به سرمایه گذاری گسترده خواهد بود ، خصوصا لازم به توجه است که این سرمایه گذاری ها توسط چه کسانی و چه ارگانی و با چه برنامه ای انجام شود.

وی اظهار داشت:رامسر استعداد سرمایه گذاری زیادی دارد که در سال های اخیر نیز چندین سرمایه گذار قوی در بحث سرمایه گذاری به این شهر آمدند ولی عملا به خود اجازه نداند در بحث سرمایه گذاری در رامسر ورود کنند زیرا یک رفتار صحیح و منطقی با سرمایه گذار ارائه نشد.

وی افزود:وظیفه شهرداری این است که با داشته های خود بستر لازم را برای سرمایه گذار فراهم نماید .

کوزه گر ادامه داد:با توجه به اینکه شهرک صنایع دستی رامسر توسط یک سرمایه گذار بومی انجام شد که وی با احداث یک فضای تفریحی ،به خوبی توانست سرمایه گذاری کند و بسیاری از میهمانان و توریست را به این مکان هدایت کند و افزود:یکی دیگر از سرمایه گذار هایی که در ماه های گذشته تفاهم اولیه با وی  در خصوص سرمایه گذاری در رامسر منعقد شد پدیده شاندیز بود.

شهردار رامسر ادامه داد:اگر این تفاهم نامه منتج به نتیجه شود به دو صورت عمل خواهد شد ،یا این سرمایه گذار خودش در رامسر ملک تهیه می کند و شهرداری رامسر ضمن سنجیدن نیاز های شهر و ارائه به سرمایه گذار و پس از تصویب در شورای اسلامی  با وی همکاری می کند و یا اینکه شهرداری می تواند از املاک خودش با قیمت کارشناسی شده و طبق مقررات برای استفاده بهینه در اختیار سرمایه گذار قرار می دهد و در اینصورت نیازهای شهر نیز مرتفع می شود.

وی گفت :در اینصورت  از جمله نیازهای شهر ایجاد هتل ،مکان های ورزشی ،فرهنگی ،مذهبی ،اقامتی ،تفریحی و... می باشد که باید سرمایه گذار بر آورده سازد.

کوزه گر گفت :ما در خصوص اجرایی کردن کارهای تفاهم نامه با این سرمایه گذار در روزهای آینده  با وی مذاکره خواهیم کرد.

شهردار شهر رامسر ادامه داد:همانطوری که بازگشایی بازار سنتی رامسر را با موفقیت انجام دادیم و حق هیچ کسی ضایع نشد در بخش سرمایه گذاری پدیده نیز تعهد می کنیم سرمایه گذاری به صورتی انجام شود که به نفع شهر رامسر تمام شود و شاهد کاهش نرخ بیکاری در این شهر باشیم و این هدف اصلی شهرداری و شورای شهر رامسر است.

وی در خصوص پل آیت ا... کاشانی در میدان رمک گفت:این پل از جمله پروژه هایی بود که از سال های بعد انقلاب با توجه به رشد و توسعه شهر ساداتشهر و عبور و مرور زیاد ماشین ها نیاز به تعریض داشت که شهرداری رامسر در سال گذشته کلنگ آن را بر زمین زده بود که خوشبختانه در ماه های گذشته به اتمام رسید.

کوزه گر ادامه داد:با توجه به اینکه در قسمتی از پل یک مالک حریم رودخانه را رعایت نکرده بود و این اجازه را به شهرداری نداده بود تا زیر ساخت و ایمن سازی لازم را انجام دهد در نتیجه بارش های پاییزی سبب شد همان قسمت از حاشیه  پل ریزش کند ولی به هیچ وجه به پل آسیبی نرسید و شهرداری نیز کمک کرد که آن حاشیه تخریب شده بازسازی شود تا آن شهروند نیز آسیبی نبیند.

شهردار رامسر در خصوص کمربندی 16 متری رامسر نیز گفت: 50 مالک در مسیر این کمربندی قرار دارند که با بیش از 95  از آنها توافقات لازم صورت گرفت و فعلا در حال خاکبرداری هستیم و کانال هایی جهت رفع آب های سطحی با زمین های مالکین توافق شده در حال احداث است .

وی در خصوص احداث طرح پارکومتر در رامسر نیز توضیحاتی داد و گفت:بحث پارکومتر بحث جدیدی نیست ،این طرح قبل از انقلاب در ایران به وسیله دستگاه های سکه ای انجام می شد .

وی گفت:با افزایش جمعیت ماشین ها و کمبود فضای پارک ، ایجاد این طرح در شهرهای بزرگ احساس شد .

کوزه گر ادامه داد:متاسفانه در شهر گردشگری رامسر و عاری از هرگونه امکانات ساخت و ساز از بدو شهرسازی رامسر مخصوصا در مرکز شهر که بیشتر بافت فرسوده و قدیمی دارد امکانات پارکینگ در آن دیده نشده است و همچنین استفاده شهروندان از ماشین های شخصی به جای وسایل عمومی سبب شده تا شاهد بار ترافیکی در شهر باشیم و این امر لزوم احداث پارکینگ و تصمیم گیری در خصوص نحوه پارک خودروهای شخصی افراد در شهر را دو چندان کرد.

شهردار شهر رامسر ادامه داد:در این خصوص شهرداری رامسر نیز با ساماندهی رودخانه صفارود که یکی از دلایل آن احداث فضای پارک برای خودروها بوده و خرید حدود 3000 متر زمین از خانواده پروانه در بین دو پل رامسر برای ایجاد ارکینگ عمومی سعی در حل این مشکل داشته و دارد که امروزه یکی از دغدغه های اصلی شهرداری و شورای شهر نیز به شمار می رود.

وی در این خصوص ادامه داد:در گذشته بحث پارکبان به صورت سنتی در شهر اجرا می شده و نفراتی با توزیع قبض مبلغی را دریافت می کردند که اکنون این شکل سنتی به صورت پارکومتر در حال اجرا است.

وی در خصوص لزوم ایجاد پارکومتر در شهر رامسر نیز گفت:با توجه به نامگذاری شدن رامسر به شهر الکترونیک باید در این زمینه نیز گام برداشت و همانطوری که واحد شهرسازی شهرداری مکانیزه شده باید شهر را نیز به صورت به صورت الکترونیکی در آوریم.

شهردار رامسر ادامه داد: با احداث پارکومتر و فروش کارت پارک به شهروند ،فرهنگ استفاده از این کارت در میان مردم به وجود می آید که در آینده نیز می توانیم در خصوص پرداخت کرایه تاکسی و دیگر خدمات شهرداری از آن به نحو احسن سود ببریم و استفاده شود.

کوزه گر گفت:هزینه پارک خودرو ها در 15 دقیقه اول رایگان بوده و ساعت اول 500 تومان و بعد از گذشت یک ساعت هر ساعتی 100 تومان اضافه می شود که مثلا شخصی اگر ماشین خود را صبح در جایی پارک کرد تا نزدیک ظهر هزینه ای کمتر از 1000 تومان خواهد پرداخت.

شهردار رامسر افزود:مغازه داران باید از ماشین های عمومی استفاده کنند زیرا اولین عامل شلوغی در سطح شهر ، پارک تمام وقت ماشین های مغازه داران ،بانک ها و ادارات است و با ایجاد پارکومتر سعی داریم فرهنگ استفاده از خودروی عمومی را برای مردم فراهم کنیم زیرا هر چه در خیابان های ما کمتر توقف ماشین های مغازه دارها و حتی آژانس هایی که نباید در کنار خیابان پارک کنند را داشته باشیم شاهد توقف بیشتر توریست خواهیم بود و این به نفع شهر و شهروندان است.

وی در پایان گفت:درخواست ما از مردم این است که رامسر نیازمند شکوفای بیشتر است و در این راه هم از نظر مادی و هم معنوی ما را یاری کنند تا ما نیز دغدغه های رفاهی ،عمرانی ،گردشگری و... آنها را بر آورده کنیم.


امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.3.9.0
    V5.3.9.0